Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана

м. Чернігів

+38 (050) 722-19-11 (Telegram WhatsApp Viber)

+38 (0462) 67-67-15

artmuseum.ch.info@gmail.com

galaganmuseum.art

Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана

Розташований на території древнього княжого міста у пам'ятці архітектури 19 століття, він навіть зовні відповідає уявленню про музей як про місце, що несе на собі відбиток часу, відблиск історії та культури нашого народу. Вас надихнуть шедеври західноєвропейського та українського мистецтва, унікальна колекція козацько-старшинського роду Ґалаґанів з музейного зібрання, що налічує понад 16 тисяч музейних предметів, серед яких твори образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва від 16 століття і до сьогодення, включаючи іконописну спадщину часів українського бароко, народні картини «Козак-Мамай», полотна голландських, фламандських, французьких, італійських митців.

Чільне місце в музейній колекції посідають твори іконопису, здебільшого українського, серед яких канонічний «Архистратиг Михаїл», колекція Богородичних ікон, самобутня народна ікона зі своєрідним трактуванням того чи іншого образу святого – покровителя, двобічна «Покрова Богородиці. Розп’яття».

Цікавою є колекція західноєвропейського живопису, зокрема творів італійських художників 17-18 століть. Голландський та фламандський живопис знайомить з творами батального та побутового жанру, різноманітними натюрмортами, полотнами на міфологічні та євангельські сюжети. Окрасою збірки, безумовно, є живописне полотно «Концерт» відомого голландського художника Г.Я. Тербрюґена, датоване 1626 роком.

Мистецтво Франції 18-19 століть представлене іменами таких знаних майстрів як Г. Робер, Ж. Мейссоньє, Ж. Трезер, Е. Фальконе, Ф. Помпон.

Найбільшу частку музейної колекції складають твори українських корифеїв ХХ століття – М. Жука, М. Самокиша, С. Шишка, М. Глущенка, М. Дерегуса, Т. Яблонської, А. Коцки та багатьох інших.

Значну частину фондового зібрання складають твори декоративно-ужиткового мистецтва України, створені протягом майже двох століть. Аплікація, вишивка та розпис, вироби зі скла та порцеляни, кераміки та дерева представлені відомими іменами родини Саєнків, М. Тимченко, М. Примаченко, І. Апполонова, Г. Денисенка, А. Штепи та багатьох інших знаних майстрів.

Бажаєте поринути у світ мистецтва? Художній музей Галагана пропонує вам таку нагоду.

Телефони для довідок

050-722-19-11 (Telegram, WhatsApp, Viber)

Договір оферти, Політика конфіденційності, Доставка та оплата

Задати питання організатору